מיצוי זכויות אל מול המוסד לביטוח הלאומי

שיתוף ב facebook

מיצוי זכויות אל מול המוסד לביטוח הלאומי

תחום המוסד לביטוח הלאומי הוא תחום חשוב לליווי וייצוג על ידי עו"ד וזאת החל מהרגע הראשון.

התחום מתחלק לקבלת קצבה בגין תאונות עבודת ו/או נכות כללית.

חשוב לציין תחילה כי המוסד לביטוח הלאומי, יעשה הכל על מנת שתקבלו את הנכות המינימלית אותה אתם אמורים לקבל (אם בכלל) ואנו נתקלים באלפי מקרים של קיפוח זכויות ואי צדק בהקשר של המוסד לביטוח הלאומי וזאת לאור כך שתובעים רבים ניגשו לבד, ללא כל ייעוץ והכוונה, דבר אשר לרוב פוגע ומרחיק את התובע מהפיצוי לו הוא זכאי.

בעולם אוטופי, אולי הלקוח אשר הינו משלם ביטוח לאומי כל ימי חייו, זכאי באופן אוטומטי לקבלת פיצוי בגין תאונתו. בפועל, יש להיוועץ עם עו"ד מהשנייה הראשונה ועד קבלת הנכות וזאת עקב ניסיונות רבים של המוסד לביטוח הלאומי להרחיק את התובע מהפיצוי לו הוא זכאי.

עו"ד אשר מייצג ומלווה בביטוח הלאומי זה לא מותרות. הדבר חשוב למיצוי מקסימלי של הפיצוי לו הנכם זכאים וזאת על ידי הכוונה מלאה, הבאת חוות דעת פרטיות וייצוג מלא בוועדות הרפואיות, להבטחת הפיצוי המקסימלי לו הנכם זכאים.

פקיד התביעות להכרה בתאונת עבודה

לשם מימוש זכאות עבור קצבת נכות מעבודה, יש קודם להגיש תביעה להכרה כתאונת עבודה אשר נבדקת ונבחנת ע"י פקיד התביעות במוסד לביטוח הלאומי.

רק לאחר הכרה זו וקבלת דמי הפגיעה בעקבות התאונה (במידה ואין הנפגע חזר לעבודתו) תוגש תביעה לנכות מתאונה במסגרת העבודה והנפגע יוזמן לוועדה רפואית, לצורך קביעת נכותו הזמנית/קבועה.

שליחת חוו"ד רפואית מטעם הנפגע, ללא תלות בחוות הדעת מטעם הביטוח הלאומי

מלבד הזכות החשובה והקריטית להיות מיוצג על ידי עורך דין, עומדת לכל תובע זכות להציג חוות דעת רפואית מטעמו. במקרים מסוימים, נפגע של תאונת העבודה רשאי אף לזמן את המומחה להופיע בפני הוועדה ולפרט את טענותיו הרפואיות בפירוט, לשם הוכחת הזכאות עבור קצבת נכות מעבודה.

קבלת נכות זמנית או קבועה

הועדה הרפואית של המוסד לביטוח לאומי קובעת את אחוזי הנכות, עבור קצבת נכות ביטוח לאומי מהדרגות הבאות, דרגת נכות זמנית או דרגת נכות צמיתה. כאשר מצב הנפגע התייצב ואין צפי לשינוי המצב הרפואי בעתיד, אז הועדה תקבע את אחוזי הנכות לצמיתות. כאשר מצבו של הנפגע טרם התייצב ועתידו השיקומי והטיפולי לא ידוע, הועדה תקבע אחוזי נכות זמניים, עד לבדיקה נוספת. ניתן לערער על ההחלטה בתוך 60 יום לוועדת ערר.

נכות כללית

קצבת נכות כללית שאינה כתוצאה מתאונת עבודה, משולמת למי שכושר ההשתכרות שלו ירד ב50 אחוז לפחות ובנוסף נקבעה לו, מבחינה רפואית נכות של לפחות 60 אחוזים. לגבי מקבלי קצבת נכות כללית, שהחלו לעבוד נקבע כי, הסכום שניתן להם, תמיד יהיה גבוה יותר מסכום הקצבה לבדה.

עורך דין מקצועי ומנוסה עבור קצבת נכות ביטוח לאומי

לפני הגשת תביעות קצבת נכות ביטוח לאומי כדאי להתייעץ עם עורך דין המתמחה בתחום, כמו משרד עו"ד אלעד ג'ובני ושות'. אשר מומחה בייצוג אל מול המוסד לביטוח הלאומי ומייצג בוועדות הרפואיות, בעל ניסיון רב במקרים אלו ומכיר לעומק את כל הרופאים המומחים הרלוונטיים.

משרד עו"ד אלעד ג'ובני ושות' מתמחה בתביעות אל מול המוסד לביטוח הלאומי וחרט על דגלו מצוינות חסרת פשרות אל מול המוסד לביטוח הלאומי תוך מלחמה עיקשת ועקבית לקבלת הפיצוי המלא לו הנכם זכאים.

אנו כאן עבורכם מהיום הראשון ועד קבלת הפיצוי המקסימלי לו הנכם זכאים

משרד עו"ד אלעד ג'ובני ושות' – הבית שלכם למיצוי זכויות עד לקבלת הפיצוי המקסימלי.

דילוג לתוכן