רשלנות רפואית במעקב ההיריון

שיתוף ב facebook

רשלנות רפואית במעקב ההיריון ורשלנות רפואית בלידה

חשוב להדגיש שרוב ההריונות בישראל עוברים בצורה תקינה ללא כל בעיה ו/או רשלנות מצד המוסד הרפואי והרופא המטפל.

אך, ישנם מקרים בהם סיבוכים רפואיים ואופן הטיפול בהם, פוגעים באם או בתינוק ומשאירים נזקים לטווח הארוך.

הרשלנות נובעת מאבחון שגוי של האם במהלך ההריון, אי הפנייה לבדיקות מתאימות והמלצה על טיפול רפואי שגוי. בכל אחד מהמקרים המצוינים, יש לבחון האם הנזקים היו בלתי נמנעים (סיכון סביר) או לאור רשלנות רפואית של הרופא המטפל/הצוות הרפואי בבית החולים.

מעקב ההיריון – האם רשלנות רפואית?

מעקב הריון אמור להיות בהתאם לפרקטיקה המקובלת ולסקור תחומים רבים, לצורך אבחון מלא של מצבו של העובר בטרם לידתו. אמור לאותת על בעיות בהריון. במהלך מעקב ההיריון הרופא אמור להתייחס לאמירות האם ולתת מענה מקצועי לכלל שאלותיה. אם לא התייחסו לטענות, יתכן שמדובר בטיפול שאינו הולם אם כתוצאה מהתנהלות שכזו נגרם נזק שניתן היה למנוע לתינוק או ליולדת. טענה לגבי רשלנות בהריון מורכבת מאוד להוכחה. צריך להראות שהנזק שנגרם באמת היה יכול להימנע אם הצוות הרפואי במהלך ההיריון היה נוהג אחרת.

רשלנות רופא מיילד

טיפול רפואי יוגדר בתור רשלנות רפואית בלידה או בהריון, כאשר נותני שירותי הבריאות לא סיפקו את הסטנדרט הטיפולי המקובל, בקרב שרותי הבריאות באותה הקהילה. לדוגמא, רשלנות רפואית חדר לידה תהיה כאשר הרופא המיילד לא הצליח לבצע את הלידה, בהתאם לנהלים שהמיילד הסביר היה יודע לבצע בנסיבות דומות.

עורך דין מקצועי ומנוסה עבור רשלנות רפואית בהריון

מקרי רשלנות בהריון, הינם מורכבים ולא קל להוכיח שאכן הייתה בפועל רשלנות בלידה או במהלך מעקב ההיריון. כדאי להתייעץ עם עורך דין המתמחה בתחום. משרדנו מומחה לתיקי רשלנות רפואית בהריון בכלל, רשלנות רפואית חדר לידה בפרט ומכירים את הפסיקה בתחום לעומק.

 

משרד עו"ד אלעד ג'ובני ושות' – הבית שלכם למיצוי זכויות

דילוג לתוכן